Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Polityka prywatności 
X
 
WERSJA PODSTAWOWA
WERSJA DLA NIEDOWIDZĄCYCH
Język:
Polish English French German
 
Miejski Zakład Komunikacji
w Gorzowie Wielkopolskim
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
 
 
 
 
ZAPLANUJ PODRÓŻ
Sonda

Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim Sp. z o.o. planuje wprowadzenie tzw. "Ciepłego Guzika", czyli otwierania drzwi przez pasażerów na przystankach za pomocą przycisków znajdujących się przy drzwiach. Co sądzi Pan/Pani o takim rozwiązaniu?

Serwis MZK odwiedziło: 1528769

Przekazanie autobusów MAN Lion's City L

Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim Sp. z o.o. realizuje projekt pt. „System zrównoważonego transportu miejskiego w Gorzowie Wlkp. - tabor autobusowy” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego - Lubuskie 2020, Osi Priorytetowej 3 „Gospodarka niskoemisyjna”, Działania 3.3 „Ograniczenie niskiej emisji w miastach” Poddziałania 3,3.1 „Ograniczanie niskiej emisji w miastach - projekty realizowane poza formułą ZIT”.

 

Przedmiotem projektu jest zapewnienie mieszkańcom MOF Gorzowa Wlkp. nowoczesnego, funkcjonalnego oraz dostępnego taboru komunikacji publicznej w drodze zakupu 10 szt. klimatyzowanych autobusów niskopodłogowych (w tym 6 autobusów z napędem hybrydowym), wyposażonych w udogodnienia dla osób niepełnosprawnych oraz spełniających wymagania normy EURO6. Obok modernizacji floty, celem projektu jest również ograniczenie emisji zanieczyszczeń  odprowadzanych do powietrza jak i emisji gazów cieplarnianych tj. CO2. W związku z powyższym informujemy, iż dnia 14 grudnia 2017 r. oficjalnie przekazano pierwsze cztery autobusy 15-metrowe MAN Lion’s City L zakupione w ramach projektu „System zrównoważonego transportu miejskiego w Gorzowie Wlkp. - tabor autobusowy”. W kolejnym etapie dnia 28 grudnia 2017 r. dostarczone zostanie kolejnych 6 autobusów MAN Lion’s City Hybrid – czyli pierwsze w historii Gorzowa Wielkopolskiego autobusy hybrydowe.

 

IMAG1389

IMAG1398

IMAG1402

IMAG1403

 

pasek logotypów EFRR

 
Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością