Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Polityka prywatności 
X
 
WERSJA PODSTAWOWA
WERSJA DLA NIEDOWIDZĄCYCH
Język:
Polish English French German
 
Miejski Zakład Komunikacji
w Gorzowie Wielkopolskim
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
 
 
 
 
Sonda
Od kilku lat istnieje możliwość zakupu biletu okresowego za pomocą aplikacji w telefonie komórkowym, w związku z tym chcielibyśmy dowiedzieć się dlaczego nie są Państwo zainteresowani korzystaniem z takiej formy dystrybucji biletów?

Serwis MZK odwiedziło: 4303365

Dzięki decyzji Lubuskiego Urzędu Marszałkowskiego o przyznaniu dofinansowania projektu „System zrównoważonego transportu miejskiego w Gorzowie Wlkp. - tabor autobusowy” w ramach Konkursu Nr RPLB.03.03.01-lZ.00-08-K01/17 Regionalnego Programu Operacyjnego - Lubuskie 2020, Osi Priorytetowej 3 „Gospodarka niskoemisyjna”, Działania 3.3 „Ograniczenie niskiej emisji w miastach” Poddziałania 3,3.1 „Ograniczanie niskiej emisji w miastach - projekty realizowane poza formułą ZIT” udało się zakupić 10 autobusów niskopodłogowych, w tym 6 autobusów hybrydowych, które będą nowością na gorzowskich ulicach. W czwartek, 28 grudnia br., do Gorzowa przyjechało 6 autobusów hybrydowych, czyli wykorzystujących napęd tradycyjni i elektryczny. To kolejna dostawa w ramach realizacji projektu „System zrównoważonego transportu miejskiego w Gorzowie Wlkp. - tabor autobusowy”.

Przedmiotem w/w projektu jest zapewnienie mieszkańcom MOF Gorzowa Wlkp. nowoczesnego, funkcjonalnego oraz dostępnego taboru komunikacji publicznej w drodze zakupu 10 szt. klimatyzowanych autobusów niskopodłogowych (w tym 6 autobusów z napędem hybrydowym), wyposażonych w udogodnienia dla osób niepełnosprawnych oraz spełniających wymagania normy EURO6. Obok modernizacji floty, celem projektu jest również ograniczenie emisji zanieczyszczeń  odprowadzanych do powietrza jak i emisji gazów cieplarnianych tj. CO2.

Dnia 14 grudnia br.  dostarczone zostały już 4 autobusy 15-metrowe MAN Lion’s City L , natomiast dnia 28 grudnia br. do Gorzowa trafiło kolejnych 6 autobusów hybrydowych MAN Lion’s City.

IMAG1437

IMAG1438

IMAG1439

IMAG1442

IMAG1443

IMAG1444

IMAG1448

 

pasek logotypów EFRR

 
Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością