Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Polityka prywatności 
X
 
WERSJA PODSTAWOWA
WERSJA DLA NIEDOWIDZĄCYCH
Język:
 
Miejski Zakład Komunikacji
w Gorzowie Wielkopolskim
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
 
 
 
 
MZK Gorzów
Sonda
Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim Sp. z o.o. planuje wznowienie otwierania drzwi przez pasażerów tj. uruchomienie "ciepłego guzika". Jakie jest Państwa zdanie na ten temat?

Serwis MZK odwiedziło: 6390405

Serdecznie witamy na stronie internetowej Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim Sp. z o.o.

Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim Sp. z o.o. powstał poprzez przekształcenie zakładu budżetowego i jest kontynuatorem 117-letniej tradycji komunikacji publicznej w Gorzowie Wlkp.

Misją zakładu jest:
"Sprawna, bezpieczna, przyjazna środowisku komunikacja miejska".

Codziennie do obsługi komunikacyjnej miasta Gorzowa Wielkopolskiego oraz gmin ościennych tj. Bogdańca, Deszczna, Lubiszyna, Santoka kierowanych jest 49 autobusów i 13 składów tramwajowych*). Zatrudniamy 362 pracowników, w tym 164 kierowców autobusów i 47 motorniczych*).

Naszą stronę internetową odwiedza szerokie grono internautów i dlatego też, oprócz podstawowej oferty przewozowej w postaci rozkładów jazdy przedstawiamy dodatkowo informacje dotyczące historii komunikacji miejskiej w Gorzowie Wlkp., taboru oraz bieżących wydarzeń z życia zakładu.

Nagrody i certyfikaty:

 • w latach 2002-2014 utrzymywaliśmy System Zarządzania Jakością wg normy ISO 9001 przyznany i nadzorowany przez jednostkę certyfikująca TÜV NORD CERT.
 • w latach 2007, 2009 otrzymaliśmy godło "Forum Jakości Quality International", a w 2010 roku srebrne godło "Forum Jakości Quality International" w kategorii usługa oraz produkt,
 • lipiec 2010 r. otrzymaliśmy tytuł "Solidny Pracodawca Ziemi Lubuskiej",
 • październik 2010 r. otrzymaliśmy tytuł "Pracodawca - Organizator Bezpiecznej Pracy",
 • rok 2010 otrzymaliśmy "Certyfikat Przedsiębiorstwa FAIR PLAY",
 • luty 2012 r. Miejski Zakład Komunikacji zajął 7 miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Najlepszych Przedsiębiorstw Komunikacji Miejskiej,
 • wrzesień 2016 r. Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim Sp. z o.o. zajął 5 miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Najlepszych Przedsiębiorstw Komunikacji Miejskiej.

 


Mam nadzieję, iż na stronie Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim Sp. z o.o. znajdą Państwo wszystkie potrzebne informację.

Prezes Zarządu
dr Roman Maksymiak

*) - stan na 30.06.2016 r.

 

 


 

 

POLITYKA JAKOŚCI

Miejskiego Zakładu Komunikacji
w Gorzowie Wielkopolskim Spółka. z o. o.

Naszym celem nadrzędnym jest dostarczanie usług przewozowych spełniających wymagania określone przez Miasto Gorzów Wielkopolski - organizatora transportu publicznego i sąsiednie gminy – członków Porozumienia Komunalnego. Realizując umowę przewozową dążymy do zaspokajania oczekiwań Klientów – pasażerów komunikacji zbiorowej.

Wyznaczony cel zamierzamy osiągnąć poprzez:

 • zapewnienie liczby i rodzaju środków transportu niezbędnych do realizacji usług wraz z odpowiednim personelem i zapleczem technicznym, zabezpieczającym ich obsługę,
 • stosowanie w środkach transportu rozwiązań technicznych służących zwłaszcza zapewnieniu ochrony środowiska oraz dogodnej obsługi pasażerów, w tym osób niepełnosprawnych i osób o ograniczonej zdolności ruchowej,
 • zapewnienie określonego standardu w zakresie jakości wykonywanych usług przewozowych, wyposażenia i oznakowania środków transportu,
 • monitorowanie rynku usług przewozowych, reagowanie na zmieniające się oczekiwania Klientów,
 • utożsamianie pracowników z celami Spółki, stałe podnoszenie kwalifikacji i budowanie świadomości współodpowiedzialności za jakość świadczonych usług.

Poprzez stosowanie i doskonalenie Systemu Zarządzania Jakością zobowiązujemy się do ciągłego doskonalenia organizacji pracy i jakości usług tak, aby Klienci osiągnęli zadowolenie z naszych usług, a pracownicy czuli satysfakcję z wykonywanej pracy.

Zapewniamy, że Polityka Jakości jest znana, rozumiana i przestrzegana przez pracowników Spółki.

PREZES ZARZĄDU                            CZŁONEK ZARZĄDU

Roman Maksymiak                              Iwona Trzcińska


Gorzów Wielkopolski, 30 czerwca 2016 r.

 
Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością